Slogan
Ana Sayfa / Tahkim ve ARABULUCULUK

Büromuz tahkim ve arabuluculuk ile uyuşmazlıkların çözümü ve uzlaşmaya yönelik müzakere süreçlerinin işlemlerin her aşamasında müvekkillere tavsiyelerde bulunup destek olmaktadır. Bu uyuşmazlıklar arasında ticari ya da sektörel anlaşmazlıkların yanı sıra diğer devletlerle imzalanan ikili anlaşmalar kapsamında olan yabancı yatırım uyuşmazlıkları gibi çok farklı konular bulunmaktadır. Bu uyuşmazlıklar çoğunlukla karmaşık konuları, yüksek meblağları, açılan karşı davaları ve yargı alanıyla ilgili anlaşmazlıkları içermektedir. Büromuz müvekkillere kapsamlı ve stratejik hukuki tavsiyeler, müzakere desteği ve temsil hizmeti sunmaktadır. Ayrıca müvekkillerimize uzlaşma süreçleri ya da tahkim kararlarının tenfizi gibi tahkim sonrası hizmetlere ilişkin de destek vermekteyiz.

Müvekkillerimize hukuki strateji ve zamanlama dâhil olmak üzere müvekkilin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış arabuluculuk süreçlerinin yapılandırılması ve bu süreçlere dâhil olunması hususlarında tavsiyelerde bulunmakta ve söz konusu süreçlerde müvekkillerimizi temsil etmekteyiz. Nihai amacımız her zaman müvekkillerimizin faaliyetlerinin mümkün olan en az seviyede aksamasıyla zamanında, maliyet açısından uygun ve sürdürülebilir bir çözüme ulaşmalarını sağlamaktır. İhtilaf risklerini değerlendirmek ve müvekkillerin sektörleri ve şirket tipleri için en uygun ve düşük maliyetli uyuşmazlık çözüm prosedürlerini belirlemek adına müvekkillerimizle yakın şekilde çalışmaktayız.

Büromuz ayrıca uyuşmazlıktan kaçınma stratejileri konusunda müvekkillere tavsiyelerde bulunmanın yanında uyuşmazlık çıkma ihtimaline karşı arabuluculuk ve tahkim usullerini belirleyen müvekkile özel uyuşmazlık çözümü maddeleri de hazırlamaktadır. Bu gibi uyuşmazlık çözüm süreçlerini şirket birleşme ve devralmaları, ortak girişimler, ortaklıklar ve ticari anlaşmalara ilişkin önemli hukuk, belgelerin yanı sıra başkaca potansiyel olarak uyuşmazlığa sebep olabilecek sözleşmelere ve işlemlere de entegre etmekteyiz. Bu husus, uyuşmazlık çözüm mekanizması olarak çoğunlukla tahkim usulünün benimsendiği inşaat, mühendislik ve altyapı sektörlerindeki projeler için özellikle önem arz eder.